Facebook Twitter Instagram Youtube
bilgi@esbeymimarlik.com.tr | 444 42 40
Musalla Bağları Mah. Kule Plaza
Kat:29 No:47 Selçuklu / KONYA

ESBEY MİMARLIK’IN YENİ GÖZDESİ TERRA’S KONUTLARI HIZLA YÜKSELİYOR

Bir evden daha fazlasi ‘Terra’s Konutlari’

Esbey Mimarlik Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Eskici, Sefikcan Caddesi’nde yer alan Terra’s Konutlari’nin 150 daire ve 20 ticari üniteden olustugunu belirterek, “Burada bir otel konseptinde yasam alani sunuyoruz” dedi.

 

Konya’nin insaat sektöründeki parlayan yildizlarindan Esbey Mimarlik, imza attigi projeleriyle hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor. 1976 yilinda Celilogullari Kömür olarak ticari hayata giris yaptiklarini söyleyen Esbey Mimarlik Yönetim Kurulu Baskani Osman Eskici, Konya’da yasam standartlarini üst seviyede tutan projeleri hayata geçirdiklerini aktardi. Eskici, “41 yil önce Celilogullari Kömür adi altinda ticari faaliyetlerimizi baslattik. Zamanla dogal gaza olan talebin artmasi ve kömür kullaniminin azalmasi nedeniyle çalismalarimizi insaat sektöründe yogunlastirmaya karar verdik ve 2013 yilinda Esbey Mimarlik’i kurduk. Kömür isimize devam etmekle birlikte, bu sektörde edindigimiz esnaflik tecrübemiz sonucu insaat sektöründe de hizla tutunduk. Bu süreçte Sefikcan Caddesi’nde 180’ye yakin mutlu aile evlerini Konyalilarla bulusturduk. Bu projemizi 3+1 ve 4+1 konseptinde hazirladik. Sitelerimizin içerisinde güvenlik, yesil alan ve çocuk oyun alanlari bulunuyor. Bu yil içerisinde yineSefikcan Caddesi’nde yeni projelere imza atiyoruz. Yeni projelerimizde finansman olarak da müsterilerimize kolayliklar saglayacagiz. Faizsiz vade ile müsterilerimizi ödeme noktasinda rahatlatacagiz” dedi.

Akyokus manzarali

EsbeyMimarlik’in son gözdesi Terra’s Konutlari hakkinda bilgiler veren Esbey Mimarlik Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Eskici ise, Sefikcan Caddesi’ndeki projelerinin 150 daire ve 20 ticari üniteden olustugunu hatirlatti. Eskici, “Sitemiz içerisinde toplamda 37 bin metrekare insaat alani hâkim. 6 bin metrekare yesil alan sahip. Sitemiz 2 bloktan olusuyor. Bir blogumuz 6 daire üzerinde toplamda 16 kat, diger blogumuz da yine 4 daire üzerinde 16 kattan olusuyor. Çatimizda komple teras ve seyir terasimiz bulunacak. Teras kafemizi sadece site sakinlerimiz kullanacak ve burada çesitli sosyal aktivitelerini gerçeklestirebilecek. Örnegin dogum günü partisi ve 5 çayi keyfi gibi. Kapali otoparki bulunan sitemiz 7 gün 24 saat güvenlik hizmetleri ile donatilacak olup ayni zamanda sitemizin içinde fitness, spor merkezi ile saglikli yasam için önemli çalismalara imza attik. Park bahçemiz içerisinde çocuk parki, basketbol sahasi, yürüyüs -kosu alani ve küçük süs havuzu bulunmakta. Projemizin 3 tarafinda da cadde bulunuyor. Sitemizin bir diger özelligi Akyokus manzarasina sahip olmasi. 3. katta bile önünüzde 200 metre açik alan bulunuyor. Burada belediyenin pazar alani, zabita alani, saglik tesisi ve park bahçe gibi 98 bin metrekarelik alan üzerinde projesi var. Terra’s Konutlari lokasyon bilgisi olarak sehir merkezinde. Her yere çok yakin bir konumdayiz” diye konustu.

Konya’da tek proje

Terra’s Konutlari’nin 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere 3 ayri konseptten olustugunu ifade eden Eskici, “Bu dairelerimizin hiçbir sekilde birbirinden ayiran kalite farki yok. 5+1 dairelerimizde çift lavabo ve çift banyo bulunuyor ve banyomuzda dusa kabinin yani sira jakuzimiz de bulunuyor. Burada ayni zamanda giyinme odalarimiz da var. Terra’s Konutlari’nin site yönetimini de biz yapacagiz. Burada bir otel konseptinde yasam alani sunuyoruz. Dairelerimizin kullanim alanlari metrekareden kisilmadi. 5+1’de iddialiyiz. Konya’da tek bir proje. 238 metrekareye hâkim. Burada hesaplarken brüt bazinda hesaplama yaptik. Daire mutfagimizda 5’li ankastre ve kizartma bölümü ile tüm dikkatleri üzerimize çekecegiz. Müsterilerimiz beyaz esya getirmeyecek. 2016 yili kasim ayinda baslayan projemiz 2018 yili haziran ayinda sona erecek. Esbey Mimarlik olarak Sefikcan Caddesi’nde kule vincini kullanan tek firma biziz. Bu da bizim hizimizi gösteriyor. Konutlarimizin zemininde ayni zamanda vatandaslarimizin hosça vakit geçirebilecegi playstation alanlari yer alacak. 5+1 projemizde kiler ve çamasir odamiz ayri. A blogumuz kuzey-güney cepheli. B blogumuz ise dogu-bati cepheli. Bunlarin disinda bütün dairelerimizin oturma odasi, salon ve mutfagi site içine bakiyor. Yatak odalari ise dis kisma bakiyor. Mobil kapicilik hizmeti düsündügümüz projemizin Haziran gibi örnek dairesi çikacak” ifadelerini kullandi.

Sanayiye yenilik geliyor

Esbey Mimarlik olarak Loras Mahallesi’nde de bir proje yürüttüklerini vurgulayan Eskici, konusmasini söyle tamamladi: “Firmamiz bünyesinde devam eden bir santiyemiz daha var. Meram Belediyesi’nin Karaman Yolu üzerinde Yeni Meram Sanayi Sitesi adi altinda olusturdugu bölgeye 108 adet sanayi dükkâni yapiyoruz. 4 etrafinin yol oldugu ve 3 ayri bloktaki dükkânlarimiz 40, 50 ve 86 metrekareden olusuyor. 2016 aralik ayinda baslayan projemizi temmuz sonuna teslim edecegiz. CELILOGULLARI SANAYI SITESI ismini verdigimiz bu projemiz sanayiye yenilik katacak.”

Facebook Twitter Instagram Youtube
bilgi@esbeymimarlik.com.tr | 444 42 40
Musalla Bağları Mah. Kule Plaza
Kat:29 No:47 Selçuklu / KONYA